kontrast

zmień rozmiar:

Portal Oświatowy

Technik Cyfrowych Procesów Graficznych

Aby zdobyć tytuł technika cyfrowych procesów graficznych trzeba zdać trzy egzaminy potwierdzające umiejętności nazywane kwalifikacjami.

Są to: Przygotowywanie materiałów graficznych do procesu drukowania (kwalifikacja A.54),
Wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych (kwalifikacja A.25),
oraz Drukowanie cyfrowe (kwalifikacja A.55)

Uczniowie naszego kierunku uczą się dwóch języków obcych.
Jako pierwszy jest  język angielski jako kontynuacja wiedzy zdobytej w gimnazjum.
Jako drugi język obcy mogą uczniowie wybrać francuski lub niemiecki, którego nauczą się od podstaw.

W klasie technik cyfrowych procesów graficznych przedmiotami ogólnokształcącymi realizowanymi w zakresie rozszerzonym będą:

  1. matematyka
  2. informatyka

Uczniowie klasy technik cyfrowych procesów graficznych MOGĄ DODATKOWO UZYSKAĆ TYTUŁ TECHNIKA FOTOTECHNIKA zdając egzamin z kwalifikacji:

A.20 "Rejestracja i obróbka obrazu".

Opis oddziału

Jeżeli lubisz pracować w środowisku komputerowym, jesteś kreatywny, masz bogatą wyobraźnię ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. W trakcie nauki poznasz programy graficzne, nauczysz się nimi sprawnie posługiwać. Bez problemu zaprojektujesz okładkę, plakat czy folder reklamowy. Dowiesz się jak przygotować go do druku i powielić w dużym nakładzie techniką poligraficzną (offsetową).

 

Uczniowie na wycieczce naukowej do drukarni.  

 

Zajęcia z przedmiotów zawodowych odbywają się w specjalistycznych pracowniach wyposażonych w kompletny sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem.

W trakcie nauki będziesz odbywał praktyki zawodowe w zaprzyjaźnionych agencjach reklamowych i drukarniach.  Tajemnice obróbki zdjęć, fotomontażu przestaną być zagadką.

 

  

Przygotujemy Cię do egzaminów zawodowych.

Swoje umiejętności możesz poszerzyć uczestnicząc w dodatkowych zajęciach z fotografii, rysunku, malarstwa czy informatyki.

Uczniowie tego kierunku dokumentują imprezy szkolne, organizują sesje fotograficzne koła modelek, przygotowują materiały reklamowe szkoły.

Już w trakcie nauki możesz kompletować  port folio, które stanie się Twoją wizytówką w trakcie poszukiwania pracy czy ubiegając się na studia.

Jeżeli spodoba Ci się kierunek swoją wiedzę i umiejętności możesz rozwijać kontynuując naukę na uczelniach wyższych na wybranym kierunku.

Oferta jest bogata:

  • grafik komputerowy
  • grafik  gier komputerowych
  • grafika użytkowa
  • poligrafia
  • fotografia
  • fotografia reklamowa

Każde opakowanie, bilbord, naklejka, zdjęcie poddane było obróbce komputerowej, a wykonał je grafik komputerowy.


Pliki do pobrania

WERSJA PDF