kontrast

zmień rozmiar:

Portal Oświatowy

Aktualności

XII Olimpiada Przedszkolaków 2017

23.06.2017

Już po raz dwunasty przedszkolaki z Bielska-Białej uczestniczyły w ,,XII  Olimpiadzie Przedszkolaków 2017'' organizowanej wspólnie przez Przedszkole Nr 39 i Gimnazjum Nr 14.

Foto : Michał Kisiel  

Już w marcu organizatorzy wysłali do bielskich przedszkoli regulamin. Chęć udziału w zabawie zgłosiło 25 placówek. Eliminacje odbyły się 12 czerwca – zawody drużynowe na czas, które pozwoliły wyłonić dziesięcioosobowe drużyny 5 i 6-latków z 10 bielskich placówek . W dniu 14 czerwca 2017 roku o godzinie 11:00 nastąpił przemarsz uczestników za flagą olimpijską , niesioną przez uczniów gimnazjum. Dyrektor Przedszkola Nr 39 Danuta Midura powitała gości : zastępcę dyrektora MZO Janusza Kapsa, st. inspektor MZO Iwonę Bojarską, doradcę metodycznego wych. przedszkolnego Lucynę Kępys, dyrektora Gimnazjum nr 14 Małgorzatę Nowak, dyrektorów z bielskich przedszkoli oraz dzieci głównych bohaterów imprezy.

Na wesoło część artystyczną poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Pan Jan Bal z uczniami z Gimnazjum nr 14. Uczennice z nauczycielkami wykonały taniec czarownic wokół dużego czarnego kociołka, a później rzucały dzieciom śliskie węże (smakołyki czarownic). Zapalenie znicza olimpijskiego przez  Pana Janusza Kapsa  otworzyło  ,, XII Olimpiadę Przedszkolaków 2017”w Bielsku-Białej.           

Następnie rozpoczęły  się zmagania sportowe w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie piłką lekarską ( 1 kg), biegu na czas 30 m. Na koniec odbył się wyścig sztafetowy wszystkich drużyn. Małym zawodnikom pomagali i dopingowali starsi koledzy z gimnazjum.    

Nastąpił oczekiwany moment rozdania nagród. Pan Janusz Kaps udekorował wszystkich sportowców okolicznościowymi  medalami , następnie wręczył medale i statuetki za indywidualne osiągnięcia, a puchary otrzymały zwycięskie przedszkola :

I miejsce Przedszkole Nr 55, II miejsce Przedszkole Nr 25, III miejsce Przedszkole Nr 54.

Po wręczeniu pucharów, medali, dyplomów i nagród, dyrektor Przedszkola nr 39 podziękowała sponsorowi nagród Miejskiemu Zarządowi Oświaty w Bielsku-Białej. Szczególne podziękowania skierowane były do dyrektora Gimnazjum Nr 14 Małgorzaty Nowak , nauczycielom Marzenie Łozińskiej – Wrzeszcz, Mirosławowi Drużbackiemu i Janowi Bal za przeprowadzenie eliminacji i finału olimpiady, Aleksandrze Pacek i Joannie Spratek za część artystyczną, Iwonie Kołodziejczyk za piękną dekorację , oraz uczniom gimnazjum za pomoc i zaangażowanie, dzięki którym można było przeprowadzić świetną imprezę sportową. Najsmutniejszym momentem było zgaszenie znicza i opuszczenie flagi zwiastujące zakończenie zawodów. Do zobaczenia za rok.

Przedszkole nr 39 w Bielsku-Białej.

Obszerny materiał zdjęciowy można zobaczyć pod adresem.Powrót