kontrast

zmień rozmiar:

Portal Oświatowy

Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna to wydarzenie, w którym bielskie przedszkola biorą udział od dwóch lat. Pomysłodawcami imprezy są nauczyciele i dyrektorzy dwóch placówek, którzy w praktyce wykorzystują wiadomości i umiejętności zdobyte podczas szkoleń procesowego wspomagania.

fot. Studio Pigal / Piotr Giźlar    II Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków 2017

Celem Olimpiady było sprawdzenie kompetencji matematycznych oraz odporności emocjonalnej dzieci  6 –letnich. Wiedza i umiejętności, którymi wykazywały się dzieci podczas zabaw matematycznych stanowią podstawę do dalszej edukacji szkolnej.

Nauczyciele zaangażowani w opracowanie zadań olimpijskich w poprzednim roku szkolnym za temat doskonalenia wybrali „Matematykę w połączeniu z muzyką”.  W bieżącym roku szkolnym obydwa przedszkola brały udział w pilotażowym programie matematycznym prowadzonym w oparciu o metodę prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Dzięki temu pracownicy przedszkola samodzielnie konstruowali gry i zabawy matematyczne,  korzystali  również z własnoręcznie przygotowanych pomocy.

Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna weszła już na stałe do kalendarza bielskich imprez edukacyjnych i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli biorących udział w procesowym wspomaganiu.

 Film: Michał Kisiel Youtube    II Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków 2017


Artykuły powiązane:

II Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków

Dnia 27.04.2017r. odbyła się II Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków. Organizatorami tego przedsięwzięcia były: Przedszkole Nr 49 oraz Przedszkole Nr 25 w Bielsku-Białej.

I Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków

Dnia 28.04.2016r. odbyła się Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków. Inicjatorami tego przedsięwzięcia były: Przedszkole Nr 25 oraz Przedszkole Nr 49 w Bielsku-Białej.